Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o ochraně osobních údajů

Zákonné pojištění vozidel je užitečné!

Mnozí již měli štěstí v neštěstí, aby zjistili, že povinné ručení zlé není. Způsobili svým vozidlem nehodu, při níž poškodili majetek či zdraví jiné osoby, ale nemuseli způsobené škody hradit ze svého - díky povinnému ručení. Stejným způsobem poslouží povinné ručení i Vám, pokud se dopustíte řidičské chyby a přesně z toho důvodu zákonné pojištění vozidelexistuje.

Dovolte nám, abychom Vám pomohli "zkrotit zlo". Pomůžeme Vám ušetřit. Pomůžeme Vám s ukončením současné smlouvy. Pomůžeme Vám s čímkoliv, co se týká povinného ručení - proto tu jsme - jsme tu pro Vás.

Co tedy povinné ručení přesně je?

Povinné ručení slouží k ochraně řidičů. Jednak Vás ochrání před finanční pohromou v případě, že někomu nechtěně způsobíte svým vozidlem škodu na zdraví či majetku a jednak nebudete muset platit výdaje na opravu vlastního vozidla, když někdo způsobí škodu Vám.

V druhé řadě stojí za zmínku, že povinné ručení je zlidovělou zkratkou pro pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, jenž je stanoveno zákonem č. 168/1999 Sb. ze dne 13.7.1999. Takových zkratek existuje více, například:zákonná pojistka, zákonné pojištění vozidel, povinné pojištění auta apod..

Kdo musí mít povinné ručení uzavřené?

Zákonnou pojistku musí mít každý, kdo provozuje motorové vozidlo zapsané v registru vozidel. Tato povinnost se vztahuje na vlastníka i spoluvlastníka vozidla. V případě cizozemského vozidla se povinnost vztahuje na řidiče, nemá-li u sebeplatnou zelenou kartu.

K čemu zákonné pojištění auta neslouží?

V případě, že jste viníkem nehody, při které si poškodíte vlastní vozidlo, nedočkáte se žádného odškodnění, protože k tomu povinné ručení není určené. Jestliže chcete ochránit i své vozidlo, doporučujeme sjednat i havarijní pojištění, které slouží zejména jako "pojištění proti vlastní chybě".

Zelená karta? 

V současné době je zelená karta jediný platný doklad o uzavřeném povinném ručení. Ze zákona u sebe musíte mít ZK pokaždé, když svým vozidlem někam jedete. Zelenou kartu Vám vystaví pojišťovna při sjednání zákonného pojištění. 

Bonus a malus - co to je a jak jej získám?

Pojišťovny při výpočtu ceny zákonného pojištění hledí kromě jiného i na průběh Vašeho předchozího pojištění. Zde platí snadno zapamatovatelná poučka:

Bonus - sleva na pojistném

Pojišťovny odměňují slevami každého řidiče, jenž nechybuje a vydrží jezdit bez zavinění dopravní nehody. Za každých 12 měsíců bez nehody standardně získáte 5% slevu z celkového pojistného. Pokud však způsobíte nehodu, čeká Vás pravděpodobně…

Malus - vyšší cena kvůli přirážce

Pojišťovny umí i potrestat řidiče, kteří, byť nedobrovolně, způsobí svou chybou dopravní nehodu. V případě dopravní nehody jsou pojišťovny nekompromisní a standardně umazávají 36 bezeškodních měsíců za jednu dopravní nehodu.

Pokud tedy odjezdíte 12 měsíců bez nehody a poté jednu způsobíte, budete mít 12 měsíců bonusu, od kterého se odečte 36 měsíců za 1 způsobenou nehodu, což ve výsledku znamená -24 měsíců, tedy 10% přirážku - malus.

Jestliže odjezdíte 120 měsíců (10 let) bez nehody, budete mít standardní 50% slevu na pojistném. Jestli po 10 letech zaviníte nehodu, sníží se Vám sleva o 36 bezeškodních měsíců, tedy o 15 %. V takovém případě se nejedná o malus, ale o snížení slevy.

Spočítat povinné ručení

Proč využít SpočítejPojištění.cz?

  1. Nejvýhodnější nabídky pojištění na trhu.
  2. Nejsme obyčejný srovnávač cen. My lepší ceny vytváříme.
  3. Nejsme srovnávací automat. Jsme lidé. Osobní přístup.

Porovnáváme pro vás stovky nabídek všech pojišťoven

Potřebujete se poradit?

Zákaznická podpora:
PO-PÁ 8:00 - 16:30

E-mail:
info@spocitejpojisteni.cz
Zavoláme Vám zdarma zpět:

Informace o zpracování osobních údajů.

Nebojte se nás zeptat. Jsme tu pro Vás.